سمساری فرش دستباف در تهران

سمساری فرش دستبافت در تهران:

در سمساری فرش دستباف در تهران برای اشاره به یکی از بهترین سمساری های فرش میتوان به سمساری صدرا اشاره کرد. چرا که هم کارشناسانش آشنا به انواع مختلف فرش دستباف هستند و هم سالهای زیادی است که در این حیطه فعالیت میکنند.

سمساری فرش دستباف در تهران

مدل های مختلف فرش دستبافت:

فرش ها برحسب جنس الیافشان به این دسته ها تقسیم میشوند:

1.فرش تمام پشم: تاروپود این نوع فرش از پشم است و بخاطر پرزها درشت بافت است. این نوع فرش به شدت سنگین است و قیمت مناسب و ارزانی دارد. مزایای این فرش بادام بودن، قدرت بالای جذب رطوبت و قدرت برگشت پذیری پرزها بعد از پاخوردن است.

2.فرش چله پشم: زمانی که برای خرید فرش به بازار مراجعه میکنید احتمالا متوجه تفاوت قیمت دو فرش با اندازه یکسان میشوید که بخاطر به کاررفتن انواع مختلف نخ در چله فرش میباشد.

چله فرش چیست؟ همانطور که ساختمان برای ایستادن نیاز به اسکلت دارد فرش هم نیاز به چله دارد و همانطور که مهندس برحسب نقشه ساختمان آن را میسازد فرشباف هم برحسب نقشه قالی رج به رج آن را میبافد. درهردو روش نخ ها باید به صورت منظم و محکم بر دار قالی سوار شوند.

فرش چله ابریشم نوعی فرش است که چله آن از پشم است ولی پرزهایش تنها از پشم نیست.

3.فرش تمام ابریشم: تارو پود و پرزاش تماما از ابریشم است. این نوع فرش ریزبافت است و برخلاف ظاهر نرم و ظریف اش دربرابر لکه ها مقاوم است.

4.فرش کف ابریشم: فرشی که چله ی آن از پشم و کلیه ی زمینه آن ازابریشم بافته شده است.

مطالب تصادفی :  Play Free invaders from the planet moolah app Blackjack On the web

5. فرش گل ابریشم: چله ی این فرش از پشم است و گل ها و احیانا برگها از نخ ابریشم است.این نوع فرش ها ممکن است قیمت پایین تری به نسبت فرش تمام ابریشم داشته باشند اما ارزش هنری زیادی را داراند.

سمساری فرش دستباف در تهران

چگونه کیفیت فرش دستبافت را بررسی کنیم؟

تا اینجا با انواع فرش دستبافت آشنا شدیم اما مهمترین نکته در سمساری فرش دستباف در تهران کیفیت آن است که متخصصان ما با داشتن سابقه بالا در این کار استاد اند.

همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سمساری فرش دستباف در تهران

بررسی فرش از نظرطرح و ابعاد در سمساری فرش دستباف در تهران

دربررسی فرش دستبافت باید به ابعاد آن دقت کرد (البته از چند سانتی متر در قسمت های بالا و پایین فرش میتوان چشم پوشی کرد اما بیشتر از آن ایراد فرش محسوب میشود)

با تا کردن فرش از قسمت میانی میتوان از قرینه بودن طرح فرش اطمینان حاصل کرد البته این عمل را میتوان با استفاده از متر یا خط کش هم انجام داد.

دقت به رنگ فرش و اطمینان از ثبات رنگ آن (زیر نور طبیعی)

فرش را باید زیر نورطبیعی بررسی کرد. رنگ فرش در جهت خواب آن تیره تر از جهت خلاف خواب است در نتیجه خطوط طرح در جهت خواب فرش واضح تر به نظر میرسد همچنین باید رنگ فرش در تمام نقاط یکدست باشد و دارای دورنگی نباشد.

با مالیدن تکه پارچه مرطوب به قسمتهای مشکوک میتوانید از ثبوت رنگ آن قسمت ها اطمینان حاصل کنید.

 

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.